اجلاسیه شهدای جهادسازندگی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به نقش مهم جهاد سازندگی قم در دفاع مقدس، اظهار داشت: اجلاسیه پایانی شهدای جهاد سازندگی که از آن‌ها به عنوان سنگرسازان بی‌سنگر یاد می‌شود روز پنج‌شنبه بعد از نماز مغرب و عشا در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

به گزارش پیام خانواده محمدرضا حاجی‌رضا ظهر امروز در نشست خبری اجلاسیه شهدای جهاد سازندگی قم که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد اظهار داشت: جهاد سازندگی با تدبیر و دستور امام خمینی(ره) راه‌اندازی شد تا مشکلات و محرومیت‌هایی که کشورمان در آن زمان داشت را رصد نماید و به‌دنبال محرومیت‌زدایی باشد.
وی ادامه داد: گردان ۱۹ حضرت معصومه(س) که از استان قم به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد، در عملیات‌های مختلف نقش مستقیم و مثبتی داشت. در ۸ عملیات مانند کربلای دو، هشت، هفت، خیبر، والفجر، بیت‌المقدس و... این گردان به صورت مستقیم مهندسی و پشتیبانی عملیات را به‌عهده داشت و علاوه بر این‌ها حدود ۵ هزار و ۸۸ نفر از نیروهای مردمی توسط این گردان ساماندهی شده و به جبهه‌های جنگ اعزام شدند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به نقش مهم جهادسازندگی، با تصمیم رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم مقرر شد کمیته‌ای با عنوان شهدای جهاد سازندگی تشکیل شود و در راستای برگزاری کنگره شرح وظایف و ماموریت‌هایی برای ما تعریف شد.
وی تصریح کرد: خانواده جهاد کشاورزی استان قم ۶۰ شهید، ۵۳۷ جانباز و ۴ آزاده دارد که همه این عزیزان باعث افتخار هستند و ما خوشحالیم که هم‌خانواده آن‌ها هستیم.
حاجی‌رضا در ادامه بیان کرد: طی یک سال گذشته کمیته جهاد سازندگی برنامه‌ها و ماموریت‌های مختلفی مانند دیدار با خانواده شهدا و سرکشی از وضعیت آن‌ها، تولید و توزیع ۹ عنوان کتب با محوریت شهدای جهاد سازندگی، ساخت ۱۰ فیلم‌ مستند و کلیپ‌ با محوریت خاطرات شهدا و حضور آن‌ها در جنگ، برگزاری یادواره شهدا و سایر موارد بخشی از فعالیت‌های این کمیته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم خاطرنشان کرد: اجلاسیه پایانی شهدای جهاد سازندگی که از آن‌ها به عنوان سنگرسازان بی‌سنگر یاد می‌شود روز پنج‌شنبه بعد از نماز مغرب و عشا در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =