کد خبر: 5363
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
مراجع

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با حضرت آیت الله نوری همدانی دیدار کرد

به گزارش پیام خانواده خانم دکتر خزعلی در دیدار با حضرت آیت الله نوری همدانی که در دفتر معظم له در قم برگزار شد، با تأکید بر لزوم ارائه صحیح نگاه اسلام به زن خاطرنشان کرد: اگر ما به خوبی محاسن نگاه دینی به جایگاه زن و خانواده را نشان دهیم، و به صورت گزینشی دین را مطرح نکنیم قطعاً با اقبال زنان و بویژه دختران جامعه نسبت به این آموزه ها روبرو خواهیم شد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تصریح کرد: بزرگترین و کیفی ترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن است  وجمعیت، نشانه قدرت کشور است و جمعیت جوان قدرت مضاعفی را برای جامعه به دنبال دارد.

وی با اشاره به لزوم توانمندسازی مهارتی زنان در ایجاد اشتغال افزود: می بایست برای ایجاد اشتغال زنان بویژه آنان که بی سرپرست می باشند برنامه عملیاتی و متناسب با فرهنگ ایرانی- اسلامی داشته باشیم.

در ادامه این دیدار حضرت آیت الله  نوری همدانی تاکید کردند: مسئله مربوط به بانوان مسئله بسیار مهمی است؛ بنده کتابی در این زمینه نوشته ام که تمام زوایای این مسئله در این کتاب آمده است.

ایشان افزودند: در زمان جاهلیت به هر شخصی خبر می دادند، خداوند به تو دختر داده است، بسیار ناراحت می شد؛ خداوند متعال می فرماید این حکومت و قضاوت بسیار بد است چونکه هم زن و هم مرد هر دو انسان هستند و محاسنی که در مرد هست در زن هم هست.

این مرجع تقلید، خاطرنشان کردند: چهره زن در اسلام بسیار نیکو است به گونه ای که حضرت محمد بن عبدالله (ص) در مورد مادر می فرمایند، بهشت زیر پای مادران است.

ایشان تعلیم و تربیت مادر در جامعه اسلامی را از لوازم تمدن سازی اسلامی دانستند و گفتند: سعی کنید مادران را با تعلیم و تربیت، با شناساندن چهره اسلام و شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها به تعالی برسانید.

حضرت آیت الله نوری همدانی تصریح کردند: حساس ترین زمان برای هر انسان زمانی است که در آغوش مادر است؛ باید دانست یک زن با ایمان و فرهنگ صحیح چقدر در زمینه تربیت فرزند تأثیرگذار است.

ایشان با اشاره به ارزش های اسلامی، افزودند: در جامعه اسلامی ارزش های بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها عفاف و حجاب است؛ در جامعه ما باید به این ارزش توجه بیشتری شود.

معظم له،به نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرده و بیان داشتند: زنان در کشور ما در صفوف اول انقلاب و دفاع مقدس بوده و به تناسب توانمندی هایشان زحمات شایانی را متحمل شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =